Niszczenie planety to zbrodnia

Do Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej

Petycja

Do Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady Unii Europejskiej

Read more

Dlaczego jest to ważne?

Najwyższy czas uznać, że wyrządzanie szkód naszej planecie, czyli ekobójstwo – to przestępstwo.Ekobójstwo może oznaczać każdą działalność ludzi, która powoduje wielkie straty i zniszczenia w środowisku, na przykład wycieki ropy, wycinanie lasów albo zatruwanie gleby.

Wiemy jedno: rozpasanie przemysłu paliwowego trzeba koniecznie powściągnąć, zanim doszczętnie zdewastuje naszą planetę. Wkrótce europosłowie będą głosować nad reformą przepisów o przestępstwach przeciwko środowisku. Mogą wprowadzić do unijnego prawa pojęcie ekobójstwa.

W Europarlamencie przybywa zwolenników tej idei. Ale wiemy też, jak potężne są polityczne wpływy koncernów paliwowych i ich lobbystów.

Dlatego musimy działać. Pokażmy europosłom, że tysiące ludzi w Europie popiera tę reformę: niech ekobójstwo stanie się przestępstwem. Jeśli zobaczą, że popieramy ten projekt, łatwiej im będzie oprzeć się naciskom i zagłosować za wpisaniem ekobójstwa do przepisów. Przekonajmy ich, by wzięli planetę w obronę.

Niszczenie planety musi zostać uznane za przestępstwo!

Read more

Przypisy:

  1. Przestępstwo to powinno mieć silną definicję, opartą na pracach międzynarodowego panelu Stop Ecocide (Stop ekobójstwu), który definiuje ekobójstwo jako sprzeczne z prawem lub niczym nieusprawiedliwione działania popełnione ze świadomością, że istnieje znaczne prawdopodobieństwo spowodowania poważnych i rozległych lub długotrwałych szkód w środowisku.

Partnerzy:

Podpisz petycję

    Witaj,
    To nie Ty?

    Zależy Ci na wprowadzaniu zmian tak samo jak nam. Klikając „Tak", dołączasz do naszej społeczności liczącej ponad 700 tysięcy osób, które walczą o lepszy świat. Bądź na bieżąco z naszymi kampaniami i postępami, których udaje nam się dokonać.


    Klikając przycisk „Tak, chcę być w kontakcie!”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove Europe na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.