Czas zakazać toksycznego glifosatu!

Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej

Petycja

Opowiedzcie się za przyszłością bez glifosatu. Publicznie okażcie sprzeciw ponownemu zatwierdzeniu tego toksycznego pestycydu do użycia w Unii Europejskiej. Opracujcie plan wspierający rolników w przejściu na zielone alternatywy dla glifosatu.

Prosimy o natychmiastowe podjęcie tego publicznego zobowiązania – niezbędnego do osiągnięcia szerszego celu, jakim jest przyspieszone odejście od syntetycznych pestycydów oraz zielona transformacja naszego rolnictwa i systemu żywnościowego.

Read more

Dlaczego jest to ważne?

Toksyczny, pszczołobójczy pestycyd produkowany przez Bayer-Monsanto, czyli glifosat, za chwilę może zostać zatwierdzony do użycia w Europie na kolejne 10 lat. [1]

A teraz dobra wiadomość: głosowanie może być naszą szansą, żeby raz na zawsze pozbyć się tej trucizny z Europy.

Wystarczy, że tylko kilka krajów zagłosuje przeciwko zatwierdzeniu glifosatu. Część kluczowych państw członkowskich już jest z nami. Teraz potrzeba ostatniego wysiłku, by przekonać wciąż wahające się kraje, takie jak Belgia czy Francja. Zatwierdzenie glifosatu spotka się z ogromnym społecznym sprzeciwem. Nasi przywódcy i przywódczynie muszą się o tym dowiedzieć!

Stawka nie mogłaby być wyższa. Jeśli tym razem wygramy, możemy zakazać glifosatu na zawsze.

Podpiszesz petycję wzywającą liderów i liderki Europy do zakazania glifosatu?

Read more
Podpisz petycję

    Witaj,
    To nie Ty?

    Klikając przycisk, Podpisz”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove Europe na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.