Czas zakazać toksycznego glifosatu!

Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej

Petycja

Opowiedzcie się za przyszłością bez glifosatu. Publicznie okażcie sprzeciw ponownemu zatwierdzeniu tego toksycznego pestycydu do użycia w Unii Europejskiej. Opracujcie plan wspierający rolników w przejściu na zielone alternatywy dla glifosatu.

Prosimy o natychmiastowe podjęcie tego publicznego zobowiązania – niezbędnego do osiągnięcia szerszego celu, jakim jest przyspieszone odejście od syntetycznych pestycydów oraz zielona transformacja naszego rolnictwa i systemu żywnościowego.

Read more

Dlaczego jest to ważne?

Toksyczny, pszczołobójczy pestycyd produkowany przez Bayer-Monsanto, czyli glifosat, za chwilę może zostać zatwierdzony do użycia w Europie na kolejne 10 lat. [1]

A teraz dobra wiadomość: głosowanie może być naszą szansą, żeby raz na zawsze pozbyć się tej trucizny z Europy.

Wystarczy, że tylko kilka krajów zagłosuje przeciwko zatwierdzeniu glifosatu. Część kluczowych państw członkowskich już jest z nami. Teraz potrzeba ostatniego wysiłku, by przekonać wciąż wahające się kraje, takie jak Belgia czy Francja. Zatwierdzenie glifosatu spotka się z ogromnym społecznym sprzeciwem. Nasi przywódcy i przywódczynie muszą się o tym dowiedzieć!

Stawka nie mogłaby być wyższa. Jeśli tym razem wygramy, możemy zakazać glifosatu na zawsze.

Podpiszesz petycję wzywającą liderów i liderki Europy do zakazania glifosatu?

Read more
Podpisz petycję

    Witaj,
    To nie Ty?

    Zależy Ci na wprowadzaniu zmian tak samo jak nam. Klikając „Tak", dołączasz do naszej społeczności liczącej ponad 700 tysięcy osób, które walczą o lepszy świat. Bądź na bieżąco z naszymi kampaniami i postępami, których udaje nam się dokonać.


    Klikając przycisk „Tak, chcę być w kontakcie!”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove Europe na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.