Zakażmy eksportu pestycydów zabijających pszczoły!

Do Komisji Europejskiej

Petycja

Niebezpieczne pestycydy są zakazane w Europie – ale wciąż idą na eksport do Afryki i Ameryki Południowej. Tam zabijają pszczoły i niszczą lokalne społeczności. Komisja Europejska musi zabronić eksportu zakazanych pestycydów!

Read more

Dlaczego jest to ważne?

Dowody mówią jasno: neonikotynoidy i inne trujące pestycydy zabijają pszczoły. Dlatego w Europie ich zakazano. [1]

Mimo tego europejskie firmy takie jak BASF i Bayer-Monsanto wciąż produkują te pestycydy i transportują je do Afryki i Ameryki Południowej. Zarabiają na tym miliony. [2]

Dziś trwa mobilizacja, by załatać te luki w prawie eksportowym. Eksport i transport zakazanych pestycydów zdelegalizowała już Francja.

Musimy dopilnować, aby Komisja Europejska poszła za tym przykładem i zakazała eksportu tych pestycydów wszystkim europejskim firmom.

Czy zwrócisz się do Komisji już teraz, by powstrzymać eksport toksycznych pestycydów?

Read more

Przypisy:

  1. https://www.science.org/content/article/pesticides-can-harm-bees-twice-larvae-and-adults
  2. https://www.publiceye.ch/en/topics/pesticides/banned-in-europe

Partnerzy:

Podpisz petycję

    Witaj,
    To nie Ty?

    Zależy Ci na wprowadzaniu zmian tak samo jak nam. Klikając „Tak", dołączasz do naszej społeczności liczącej ponad 700 tysięcy osób, które walczą o lepszy świat. Bądź na bieżąco z naszymi kampaniami i postępami, których udaje nam się dokonać.


    Klikając przycisk „Tak, chcę być w kontakcie!”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove Europe na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.