Stop dewastacji amazońskiego lasu deszczowego!

Do Banku Santander

Petycja

Santander powinien przestać finansować poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego w Amazonii oraz wstrzymać inwestycje w rurociągi. Bank powinien działać zgodnie ze swoimi deklaracjami klimatycznymi. Powinien wykluczyć wszystkie problematyczne inwestycje w gaz i ropę na terenie całej Amazonii oraz wycofać się z niszczycielskich dla środowiska umów i relacji. Zamiast tego powinien inwestować w ekologiczny, korzystny dla społeczności rdzennych rozwój gospodarczy w tamtym regionie.

Read more

Dlaczego jest to ważne?

Rurociągi naftowe przecinają soczystą zieleń amazońskiego lasu deszczowego. Powodują wycieki ropy, które trują rzeki, zabijają dzikie zwierzęta i wypierają rdzenne społeczności z ich siedzib. [1]

Kto napędza tę katastrofę? Bank Santander – jeden z największych fundatorów projektów naftowych w Amazonii. [2] Pomimo tego, że niedawno podpisał zielone deklaracje w sprawie ochrony klimatu, Santander płaci za dewastację jednego z najważniejszych ekosystemów naszej planety. To bezczelne ignorowanie własnych zobowiązań.

Już za dwa tygodnie szefostwo Santandera spotka się na dorocznym zebraniu udziałowców. CEO banku będzie chciał go przedstawić w jak najlepszym świetle. To nasza szansa, żeby zepsuć imprezę i powiedzieć im prawdę w oczy. Dostarczymy petycję i bezpośrednio porozmawiamy z udziałowcami na temat brudnych interesów banku Santander w Amazonii.

Read more

Partnerzy:

Podpisz petycję

    Witaj,
    To nie Ty?

    Zależy Ci na wprowadzaniu zmian tak samo jak nam. Klikając „Tak", dołączasz do naszej społeczności liczącej ponad 700 tysięcy osób, które walczą o lepszy świat. Bądź na bieżąco z naszymi kampaniami i postępami, których udaje nam się dokonać.


    Klikając przycisk „Tak, chcę być w kontakcie!”, wyrażasz poparcie dla tej kampanii i zezwalasz WeMove Europe na wykorzystanie Twoich danych do celów tej kampanii. Adresatowi petycji możemy przekazać Twoje imię i nazwisko oraz kraj. Usuniemy Twoje dane po zakończeniu kampanii, chyba że wyrazisz zgodę na otrzymywanie od nas spersonalizowanych e-maili o naszych kampaniach. Nigdy nie udostępnimy informacji o Tobie żadnym stronom trzecim bez Twojego zezwolenia. Tu możesz przeczytać naszą pełną politykę prywatności.