Tuoj pat nutraukit priverstinę sterilizaciją ES!

Europos Parlamentui; Tarybai, o ypač tokioms valstybėms, kuriose yra arba gali būti naudojama priverstinė sterilizacija, kaip Belgija, Kroatija, Čekija, Prancūzija, Vokietija, Lietuva, Slovakija, Vengrija ir Lenkija; Europos Komisijai

Peticiją parengė [% inititator_name %]

Peticija

2022 m. kovo 8 d. Europos Komisija Europos Parlamentui ir Tarybai pateikė direktyvos dėl kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje pasiūlymą.

Mes reikalaujame, kad šia direktyva būtų uždrausta priverstinė sterilizacija ir remiamos priemonės, skirtos nutraukti tokią prievartą visose ES valstybėse narėse.

Read more

Kodėl tai svarbu?

Ar galite įsivaizduoti, jog vieną dieną pabudę, suvokiate, kad buvote sterilizuoti be sutikimo? Arba bandote susilaukti vaikų ir sužinote, kad paauglystėje kažkas be jūsų žinios jus sterilizavo? Tokie dalykai šiuo metu vyksta visoje Europoje.

Europoje gyvena daugiau kaip 100 mln. žmonių su negalia. Jie, o ypač moterys ir mergaitės su negalia, ES vis dar sterilizuojami(-os) prieš savo valią.

Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetas išreiškė susirūpinimą dėl to, kad keliose tokiose ES valstybėse narėse, kaip Kroatija, Čekija, Vokietija, Prancūzija, Lietuva ir Slovakija, vis dar yra leidžiama taikyti priverstinę sterilizaciją. Tačiau trūksta mokslinių tyrimų ir duomenų, keliose šalyse yra leidžiama užsiimti tokia žalinga praktiką ir kiek moterų bei mergaičių ji buvo taikyta. Gali būti, jog tokios žalingos ir baisios praktikos yra tyliai ir nebaudžiamai taikomos visose ES valstybėse narėse. Todėl turime pasirūpinti, kad žmonės su negalia galėtų gyventi sveiką ir orų gyvenimą, kuriame nebūtų smurto ir prievartos.

Prašome pasirašyti mūsų peticiją ir paskleisti šią žinią jus supančioje aplinkoje. #NothingAboutUsWithoutUs #EndForcedSterilisation

Platesnę informaciją rasite adresu: https://www.edf-feph.org/women-policy/

Read more

Bendradarbiaujant su

European disability forum logo

Sign the petition

    Sign this as
    Not you?

    Our petitions work because real people like you support them. We'd like to keep you informed and send you occasional emails with updates about this campaign, and about other campaigns and actions which might need your support. Please confirm and join our community.


    By clicking "Yes, keep me informed" you are supporting this campaign, and agreeing to WeMove Europe using your information for the purpose of this campaign. We might share your name, surname and country with the petition target. Unless you subscribe to receive personalised updates, we will delete your data after the campaign has ended. We will never share your data with any third parties without your permission. See our full privacy policy here.